Vorstwissel

‘vorstwissel (zelfst nw., de ~s) 1. veel voorkomend probleem bij de Nederlandse Spoorwegen, vooral in de winter: Dingdong. Als gevolg van hevige ~ vandaag geen treinen in het hele land, haha, sliep uit! Hoezo, in Siberië doen die dingen het ook gewoon? • 2. wisseling van staatshoofd: Fraaie boel, die ~, daar zit ik nu met mijn Beatrix-euro’s.

Zoals eerder vandaag aangekondigd draagt onze koningin de scepter over aan haar eerstgeborene. Dat wordt wennen, koninginnedag drie dagen te vroeg vieren. Veel heb ik er verder niet over te drabkikkeren; laat ik het bij ondervermelde actie houden die ik altijd wel stoer van ‘r heb gevonden: Bea toen ze nog een Trixje was, met Majoor Bosshardt over de Wallen.

Trixhardt

Update: En voor wie dacht dat Beatrix de enige ter wereld is met zo’n opmerkelijk accent, is hier Audrey “ja ik ben op mijn drieënzestigste nog altijd bloedmooi iets op tegen soms” Hepburn:

2 gedachtes over “Vorstwissel

  1. De vorsttijd is voorbij.

    Een Majesteit die zó hard werkte,
    En slechts haar Koningshuis versterkte..
    Dat deed ze allemaal
    Voor het Oranjekapitaal
    En zonder dat het volk er iets van merkte.

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s